Летни параолимпийски игри в Токио 2020: Всички отбори по медали GB са спечелили досега

Летните параолимпийски игри в Токио 2020 най -накрая започват и екип GB вече ни прави изключително горди. Въпреки пандемията, международните спортисти най -накрая получиха възможността да се срещнат и да се борят за слава, с надеждата да повишат статута на страната си на световната сцена.

На церемонията по откриването на Параолимпийските игри бяха представени над две дузини участници от 227 спортисти, съставени от отбор Великобритания, воден от знаменосеца Ели Симондс OBE (плуване), която е първата жена, носеща знамето за Великобритания, и Джон Стъбс MBE (стрелба с лък), който на 56 години е най -старият паралимпиец на отбора GB и първият стрелец в най -новата история, който е знаменосец.

Още от самото начало екип GB се представя силно в състезанието. Към 27 август натрупахме общо 27 медала. Като цяло това ни постави на второ място след Китай и над Руския параолимпийски комитет и Австралия. Първият ни медал беше спечелен от непоколебимата дама Сара Стори, която взе златото в дома си в индивидуалното преследване на C5 3000 м, което бележи 15 -ия параолимпийски златен медал на колоездача.

Продължете да четете, за да видите всеки един от медалите, спечелени от отбора Великобритания на летните Параолимпийски игри в Токио 2020.

Броят на златните медали на отбора GB на летните параолимпийски игри в Токио 2020: 9

След като Стори спечели първото злато на Team GB на 25 август в индивидуалното преследване на C5 на 3000 м за жени, нейният съотборник Яко ван Гас излезе на първо място в индивидуалното преследване на C3 на 3000 м за мъже, отбелязвайки феноменален старт на първите си параолимпийски игри. Плувците на Team GB също излязоха на първо място в игрите, като две златни награди спечелиха в първия ден на състезанието от Tully Kearney и Maisie Summers-Newton. Освен че събира златни медали, Team GB също чупи световни рекорди в Токио. Вземете, например, колоездачката Кадиена Кокс, която спечели златото в женския C4-5 500 м на време на 27 август и постави нов световен рекорд, като завърши състезанието за впечатляващите 34,812 секунди.

Прочетете също  Оксана Мастърс от отбора на САЩ сега има огромни 10 параолимпийски медала на нейно име

Dame Sarah Storey – колоездене, C5 3000m индивидуално преследване
Яко ван Гас – колоездене, индивидуално преследване на C3 3000 м за мъже
Tully Kearney – плуване, S5 100 м свободен стил
Maisie Summers-Newton -плуване, SM6 200 м индивидуално смесване
Сър Лий Пиърсън – конник, шампионатен тест II степен
Piers Gilliver – фехтовка за инвалидни колички, индивидуално за мъже, категория А
Kadeena Cox -колоездене, женски C4-5 500 м времево изпитание
Reece Dunn – плуване, мъже S14 200 м свободен стил
Хана Ръсел – плуване, жени S12 на 100 м гръб

Сребърен медал на отбор GB на летните параолимпийски игри в Токио 2020: 9

В първите два дни на Параолимпийските игри отбор GB доминираше в колоездене и плуване съответно с четири сребърни медала и три сребърни медала. Колоездачът Финли Греъм завърши само на секунди зад съотборника си, за да вземе сребро у дома в индивидуалното преследване на C3 на 3000 м за мъже, докато колоездачката Айлин МакГлин спечели медала си при жените на 1000 метра на време с личен рекорд 1: 06.743.

Стив Бейт и Адам Дъгълби – колоездене, индивидуално преследване на В 4000 м за мъже
Бетани Фърт – плуване, жени S14 200 м свободен стил

Прочетете също  Джесика Лонг има 29 параолимпийски медала, но знае, че плуването „не ме определя като човек“

Брой бронзови медали на отбор GB на летните параолимпийски игри в Токио 2020: 9

Отбор GB спечели първия си бронзов медал на 25 август с любезното съдействие на шотландския плувец Тони Шоу, който се класира трети на S9 на 400 м свободен стил за жени. В допълнение към подиума, Шоу постигна и личен рекорд при 4:39:32. „Много съм щастлива. Надявах се на личен рекорд и това направих, така че съм наистина щастлива“, каза тя пред BBC Sports. „Бях много нервен, но имах подкрепа от треньора си, приятелите и семейството си. Това ми помогна да се успокоя, така че бях готов да плувам тази вечер.“ На 26 август Джорджия Уилсън взе първия медал на Уелс от Параолимпийските игри, когато спечели бронз в индивидуалния тест (II степен).

Тони Шоу – плуване, жени S9 400 м свободен стил
Димитри Коутя – фехтовка за инвалидни колички, мъжко епи, индивидуално, категория В
Екип GB – фехтовка за инвалидни колички, мъжки екип от епи

Общият брой на медалите на отбора GB на летните параолимпийски игри в Токио 2020: 27

За да научите повече за Team GB, посетете paralympics.co.uk. Параолимпийските игри в Токио започнаха на 24 август по Канал 4.

Източник на изображението: Гети / Кийоши Ота